VİDALI KOMPRESÖR


En yaygın kullanılan vidalı kompresörler , yağ enjeksiyonlu,tek kademeli ,helisel ve spiral lobları ve çıkıntıları oyukları olan bir çift (erkek ve dişi ) rotordan  oluşan  kompresörlerdir. Bu tür kompresörler kapalı bir vida gövdesi içinde dönerek çıkıntıları ve oyukları arasında havayı çıkışa sürerek sıkıştıran rotorlara sahiptir.Emme ve çıkış valfleri bulunmaz. Bu ünitelerde  ,vida rotorları ve rotorlarla vida gövdesi arasında açıklıkları kapatmak için püskürtülen yağ vasıtasıyla soğutulur. Bu soğutmanın yapılma amacı ise, kompresör içinde çalışan parçaların aşırı yüksek sıcaklıklara ulaşmasını engellemektir.Bu özelliği dolayısıyla vidalı kompresörler yaygın kullanılmaktadır.


Vidalı kompresörün basit tasarımı ve  aşınan parçalarının azlığı nedeniyle çalıştırılması ve bakımı oldukça kolay hale gelmiştir.

Sessizdir...


Kompresorlerimizde kullanılan vida grupları, muadillerine göre daha büyük boyutta olup daha düşük devirlerde çalışmaktadır. Ayrıca kabin içi ses izolasyonu sağlayan alev almaz sünger ve kapaklarda özel kaporta fitilleri bulunmaktadir.

 


Sorunsuzdur...


Üretimi yapılan tüm kompressöler önceden edinilmiş tecrübelere dayanılarak üretilmiştir. Üretimde birbirine uyumlu ve kaliteli ekipmanlar seçilmiştir. Olabilecek her türlü aksiliklere karşı kompresorlerde tüm emniyet tedbirleri alınmıştır.Bakımı Ucuz ve Kolaydır...


Tüm kompresörler dizayn edilirken bakımlarda değişmesi gereken parçaların kolay değiştirilmesi göz önüne alınmıştır. Kapakların tümü rahatça sökülebilmekte ve her parçaya kolaylıkla ulaşılabilinmektedir. Kullanılan ekipmanlar kaliteli olup, çalışma ömrü boyunca sorunsuz şekilde hizmet vermektedir.7/24 Kesintisiz Servisi Vardır...


Türkiye’nin her bölgesinde bulunan tecrübeli ve konusunda uzman servislerle arızalara anında müdahale edilir. Hızlı çözümler bulunarak kompresörleriniz en kısa sürede çalışır hale getirilir.

VİDALI KOMPRESÖR ÇALIŞMA PRENSİBİ

1- radyatör fanı

2- hava filtresi

3- emiş regülatörü

4- vida grubu

5- separatör tankı

6- yağ radyatörü

7- termostatik valfli yağ filtresi

VİDALI HAVA KOMPRESÖRLERİNİN ÖZELLİKLERİ