GAZ SOĞUTMALI HAVA KURUTUCULARMax serisi basınçlı hava kurutucuları yüksek kaliteli bileşenler bir araya getirilerek imal edilmiştir. Monoblok ısı eşanjörü zor şartlarda yüksek verim sağlar.Bütün modellerde expansyon valfi , alçak ve yüksek basınç presostatları standart bileşendir. Basınçlı   havayı   + 3 C çiğlenme noktasına şartlamak için dizayn edilmiştir.Çalışma koşulları dizayn şartlarının dışına çıktığında sesli ve ışıklı ikaz sistemi ile olası  arızaları engeller.Yüksek dış ortam sıcaklığında, beklenen kapasiteyi sağlamak için tasarlanmış geniş kondanser yüzeyine sahiptir.Ozona zarar vermeyen, çevre dostu R-134A ve R-407C soğutucu gazla çalışır. Galvanize çelik gövde , sıcak fırınlanmış toz polyoster boya ile boyalıdır.Bileşenler voltaj düzensizliğine  ve faz eksikliğine karşı korumaya sahiptir.Tahliye süresi, bekleme ve boşaltma zamanı ayarlanabilir.Max Isı Eşanjörü :


%100   bakır   yapısı   ve   monoblok   bakır    finler  sayesinde   rakiplerine  kıyasla   10  kata varan  ısı   alış-verişini   sağlayan  yüzey alanına  sahiptir.  Basınç   kaybını   engelleyecek şekilde  dizayn edilmiş  bakır  blok  yapı,  paslanma  ve  korozyona   karşı  da  özel   olarak iyileştirilmiştir.  Soğutucu  gazdan ,  basınçlı  havaya %100  temas   ile yüksek  verimlilik sağlanır.  Ayrıca  Isı  kaçışını   engelleyen  özel   izolasyon   kap  içine   alınır.Max Soğutma Devresi :


Korozif  atmosfere  dayanıklı  özel  galvaniz  saçtan  imal edilmiş.  Isı  transfer  katsayısını artıran dalgalı  yüzeyli   finlere sahip davlumbazlı  kondanser  içerir. Çok  iyi  oksidasyon önleme  özelliği  ve  üstün  yağlama  karışabilme  özelliği  ile  sistemin   daha verimli çalışmasını  sağlayan  ve  karbon  kalıntısını  en  etkin  şekilde   önleyen soğutma kompresör  yağına  sahiptir.  Max 900-Max 11.000  modellerinde  Tecumseh marka hermetik  soğutma  kompresörü,  Max 13.000-Max 50.000  modellerinde  sarmal  soğutma kompresörü  standart   olarak   sunulmaktadır.  Donma  riskini  önleyen ve  sıcaklığı  sabit tutan  çift  valfli   regülasyon  mevcuttur.  Soğutma  gazı  içerisinde  bulunan  safsızlıkları tutan  özel  dizayn  core  dryera sahiptir.  Alüminyum  kanat ve  gövdeli  , paslanma  ve korozyona  dayanıklı  galvaniz  ayaklı  Elco  marka  fan  motoru  Max-900 ile Max-6500  arası standarttır.Max Su Tahliyesi :


Bekleme  ve   boşaltma  zaman   ayarlı  otomatik   tahliye  sistemine   sahiptir.  Basit  erişim ve  servis   imkanı  vardır.   Tahliye valfini   istenmeyen  kontaminelere   karşı  koruyan   tel filtreye sahiptir.KİMYASAL HAVA KURUTUCULARMDK serisi adsorption tip kurutucuları sabit -40°C basınçlı çiğlenme noktası sağlamak için dizayn edilmiştir.MDK serisi adsorption tip kurutucuları kritik uygulamalarda temiz ve oldukça kuru basınçlı hava temin etmek için tasarlanmıştır.


Girişte genel maksatlı yağ filtresi ve çıkışta orta hassasiyet toz filtresi hava akışını temiz tutmak ve kurutucu madde ortamının bütünlüğünün muhafazasını sağlamak amacıyla MDK serisi kurucularda standart bileşendir.

Oldukça güvenilir tasarlanmış elektronik kartı sayesinde tüm servis ömrü boyunca kurutucunun mükemmel şekilde çalışmasını sağlar.


MDK serisi kurutucuları düşük basınç kayıpları sağlamak için özel valfler ve adsorber malzeme ile donatılmıştır.


Kullanım Alanları :


Pnömatik ekipmanlarda , Lazer kesim tezgahlarında , Plazma kesim tezgahlarında , Medikal-İlaç sanayinde , Hastanelerde , Gıda sanayinde , basınçlı havanın ürünle temas ettiği uygulamalarda Adsorption tip kurutucu kullanılır.

AKTİF KARBON KULESİ VE FİLTRELER